admin admin .

admin

 کاربرد بوتیل استات در صنعت خودرو

به طور کلی می توان گفت بوتیل استات در صنایع مختلفی مانند رنگ و رزین، شیمیایی، داروسازی، آرایشی و بهداشتی، چاپ، مبلمان، چسب، پلاستیک، صنعت غذایی و … به کار می رود. در حال حاضر از این ماده به عنوان افزودنی برای بنزین، حلال برای لاک، عامل تمیز کننده و چربی زدا، طعم دهنده در صنایع غذایی، پوشش دهنده مبلمان، لوازم منزل و … استفاده می شود.

فروش بوتیل استات
ایزومرهای زیادی از بوتیل استات وجود دارند که از واکنش اسید استیک با بوتیل الکل به دست می آیند. از این مواد در صنایع مختلفی مانند تولید پلاستیک، منسوجات، چرم و … استفاده می کنند. ان- بوتیل استات به عنوان پر طرفدارترین ایزومر بوتیل استات شناخته می شود. به علت تقاضای زیاد، فروش بوتیل استات از طریق سایت های اینترنتی صورت می گیرد.

قیمت بوتیل استات
قیمت بوتیل استات در بازار متغیر است و به عواملی مانند حجم محصول، درصد خلوص، نرخ ارز، شرکت تولید کننده و … بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت بوتیل استات می توانید با بخش فروش شرکت آبان شیمی تماس بگیرید.

بازرگانی آبان به عنوان تولید کننده ضد یخ ، تینرهای چاپی ، انواع تینر فوری ، متیل استات و … شناخته می شود. علاوه بر این، در زمینه فروش متیل استات ، بوتیل استات، فروش سولوسو و سایر مواد شیمیایی هم فعال می باشد.
کشورهای مصرف کننده بوتیل استات
کشورهای منطقه ی آسیا و اقیانوسیه جزء مشتریان اصلی این ماده به شمار می روند. بزرگترین مصرف کننده بوتیل استات، کشور چین می باشد. این کشور بیش از ۵۰% سهم بازار را به خود اختصاص داده است. بزرگترین بازار بوتیل استات به چین، هند و اندونزی تعلق دارد. مناطق اصلی تولید این ماده، کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی هستند.

نحوه تولید بوتیل استات
برای تولید استات بوتیل از واکنش بوتانول و اسید استیک در مجاورت کاتالیزور استفاده می شود. معمولا اسید سولفوریک نقش کاتالیزور را برعهده دارد. بوتیل استات، نوعی استر است. زمانی که با اسید واکنش می دهد، گرما، الکل و اسید آزاد می کند. اگر با اسیدهای اکسید کننده قوی واکنش دهد، گرمای زیادی تولید می کند که باعث اشتعال محصولات واکنش می شود.

C2O2H4+ C4OH10+H2SO4 → C6H12O2

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت: ۰۳:۱۱:۱۶ توسط:admin موضوع: نظرات (0)